HJEMMESIDE ADRESSER TIL DANSKE KRIMIFORFATTERE

KRIMINALFORFATTER HJEMMESIDER I DANMARK

Kriminalforfatter Jussi Adler-Olsen http://jussiadlerolsen.dk/ 

Kriminalforfatter Sara Blædel: http://sarablaedel.dk/

Kriminalforfatter Pernille Boelskov http://www.pernilleboelskov.dk/

Kriminalforfatter Henrik Brun http://henrikbrun.dk/

Kriminalforfatter Lotte Dalgaard http://lottedalgaard.com/ 

Kriminalforfatter Elsebeth Egholm http://www.elsebethegholm.dk/

Kriminalforfatter Eva Maria Fredensborg: http://evamariafredensborg.dk/

Kriminalforfatter Anna Grue:http://www.annagrue.dk/

Kriminalforfatterne Lotte og Søren Hammer: http://hammerhammer.com/da/

Kriminalforfatter Morten Thor Hansen: http://mortenthorhansen.dk/

Kriminalforfatter Julie Hastrup: http://www.juliehastrup.dk/

Kriminalforfatter Jens Henrik Jensen: ttp://jenshenrikjensen.dk/

Kriminalforfatter Inger Gammelgaard Madsen https://www.inger-gammelgaard-madsen.dk

Kriminalforfatter Maria Kjær-Madsen: http://mariakjaer-madsen.dk/ 

Kriminalforfatter Lars Kjædegaard http://larskjaedegaard.dk/               

Kriminalforfatter Poul Erik Larsson: http://www.pouleriklarsson.com/

Kriminalforfatter Michael Lycke: http://www.michaellycke.dk/

Kriminalforfatter Lotte Petri: http://lottepetri.dk/

Kriminalforfatter Helle Vincentz: http://hellevincentz.dk/

Kriminalforfatter Inger Wolf: http://ingerwolf.com/

Kriminalforfatter Arne Woythal http://www.arnewoythal.dk/

Kriminalforfatter Jens Østergaard: http://www.jensostergaard.com/

Kriminalforfatterne Øbro og Tornbjerg: http://www.obro-tornbjerg.dk/

UDKOMNE BØGER 2020

FORLAGET BRÆNDPUNKT.

LINE VESTER LARSEN HVEPSESTIK

FORLAGET GAD

Cara HUNTER FAMILIENS SYNDER.

FORLAGET GRØNNINGEN 1

MARIANNE MONTEAU. MIT NAVN ER VIKTOR.

FORLAGET JENTAS

FORLAGET GYLDENDAL

MARIETTE LINDSTEIN SEKTEN PÅ TÅGEØEN

ASLAK MORE ULVEFÆLDEN

HARPERCOLLINS NORDIC.

LOTTE & SØREN HAMER VEJEN TIL WARSZAWA

LOTTE & SØREN HAMMER. KOBBERSLOTTET.

FORLAGET JENTAS

CHARLIE DONLEA. KVINDEN I MØRKET

SIMON KERNICK. DEN HÆNGTE MAND

MANDSTAV SHEREZ ELLEVE DAGE.

BRAD PARKS. TÆTTERE END MAN TROR

Forlaget Lindhardt & Ringhof

CAMILLA GREBE. SKYGGEJÆGEREN:

ANNE METTE HANCOCK – PITBULL

FORLAGET JENTAS

FORLAGET MELLEMGAARD.

BRIAN PALLE LARSEN. DARK SPIRIT.

THORSTEN KRANTZ. FOR ELLEN

ALLAN ERIK MORTENSEN. DE REDELØSE.

JAKOB NØRR. BRØDRENES HEMMELIGHED

TORBEN SVENDSEN. DYRETS Ø-

FORLAGET MODTRYK

MORTEN HESSELDAHL. MALINS EFTERÅR

ANNE HOLT. VEJRBIDT.

JØRN LIER HORST NÅR DET MØRKNER

KRISTINA OHLSSON. DEN DER BANKER PÅ.

AMBROSE PARRY DØDSKUNSTEN:

PEOPLES PRESS

ANNA JANSSON. ALLE KAN SE DIG.

JAKOB MELANDER. IND I DEN HVIDE NAT

FORLAGET TURBINE

MARTIN.HOLMÉN. SLUGGER

MICHAEL LARSEN. DEN DER FALDER.